
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) 2015. január 18. és 25. között újra imahetet hirdet a Krisztus-hívők egységéért.
A 2015-ös imahét témáját a brazíliai keresztények dolgozták ki, mottója Jézus kérése a samáriai asszonyhoz: ?Adj innom!” (János evangéliuma). A magyar nyelvű segédanyag ? liturgiai javaslatokkal, imádságokkal ? letölthető innen.
A program itt olvasható:
| Időpont: | Hely: | Igehirdető: |
| 18. vasárnap 18.30 | Budahegyvidéki Református
Templom Böszörményi út 28. |
Lambert Zoltán római katolikus plébános |
| 19. hétfő 18.30 | Szent Kereszt
Római Katolikus Templomigazgatóság Táltos u. 16. |
Keczkó Pál evangélikus parókus lelkész |
| 20. kedd 18.30 | Felső-Krisztinavárosi
Római Katolikus Plébániatemplom Apor Vilmos tér 9. |
Berta Zsolt református parókus lelkész |
| 21. szerda 18.30 | Istenhegyi Szent László
Római Katolikus Plébániatemplom |
Korpos Orsolya református beosztott lelkész |
| 22. csütörtök 18.30 | Svábhegyi Református
Templom Felhő u 10. |
Csépányi Gábor római katolikus káplán |
| 23. péntek 18.30 | Városmajori Jézus Szíve Római Katolikus PlébániatemplomCsaba u. 5. |
Ablonczy Tamás református beosztott lelkész |
| 24. szombat 18.30 | Farkasréti Római Katolikus Plébániatemplom
Hegyalja u. 139. |
Dr. Bácskai Károly evangélikus egyetemi tanár |
| 25. vasárnap 18.30 | Budahegyvidéki Evangélikus
Templom Kékgolyó u.17. |
Dr. Bogárdi Szabó István református püspök |

