A 426. Szenczi Molnár Albert Cserkészcsapat farkaskölyök rajának rajparancsnoka vagyok, valamint harmadéves villamos-mérnök hallgató a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. A tanulmányaim mellett mindig fontos szerepet töltött be az életemben a közösségépítés és a természet szeretete, amit a cserkészetben találtam meg.
Az egyetemen a villamosmérnöki szakma rejtelmeit tanulom, azon belül pedig a beágyazott és irányítórendszerekben specializá-lódtam. Az egyetemi élet sok kihívást és kemény munkát igényel, de örömmel merülök el a technológia világában, ahol folyamatosan új dolgokat fedezhetek fel. A mérnöki tanulmányok során megszerzett problémamegoldó készségek nemcsak a tanulmányaimban hasznosak, hanem a cserkészvezetői munkámban is, hiszen a programok megtervezése és kivitelezése szintén kreativitást és precizitást igényel.
A cserkészet hosszú évek óta az életem fontos része, és különösen nagy öröm számomra, hogy most a farkaskölyök raj vezetőjeként 2-3. osztályos gyerekekkel foglalkozhatok. Számomra a legfontosabb, hogy a gyerekek egy izgalmas, mesékkel és kalandokkal teli közegben találják meg a helyüket, ahol biztonságban és szeretetteljes környezetben élhetik meg a cserkészet élményeit. A célom, hogy minden gyermek úgy érezze, hogy a cserkészcsapatban otthonra talált, és barátságokat kötve felfedezhesse a közösségi élet és a természet szépségeit.
Az egyik legszebb feladatom, hogy olyan programokat szervezhetek számukra, amelyek nemcsak szórakoztatóak, hanem értékeket is közvetítenek: egymás segítése, a természet tisztelete, a közösség iránti felelősségvállalás mind-mind olyan elemek, amelyek a cserkészélet fontos részét képezik.
A hit utáni vágy és keresés mindig is része volt az életemnek, de igazán mélyen akkor találtam meg az Istennel való kapcsolatot, amikor a cserkészcsapat tagja lettem. A cserkészet segített megtapasztalni azt, hogy a hit nemcsak szavakban nyilvánul meg, hanem a tetteinkben is. Fontosnak tartom, hogy a cserkészvezetői szolgálatom során is példát mutassak a gyerekeknek arról, hogyan lehet a mindennapokban is megélni a hitet, legyen szó egy egyszerű beszélgetésről, egy meséről vagy egy közös imáról. Reformátusnak lenni számomra azt jelenti, hogy nyitottan, de biztos hitbéli értékekkel élem meg a mindennapokat.
Szabadidőmben szeretek biciklizni, túrázni, és a természetben lenni. A barátaimmal gyakran szervezünk kirándulásokat. A természet számomra nemcsak kikapcsolódást, hanem Isten teremtett világának csodálatát is jelenti, ahol igazán közel érezhetem magam hozzá.
Nagy hálával gondolok arra, hogy a gyülekezetünk biztosítja a cserkészcsapatunk számára azt a hátteret, ahol mindez megvalósulhat. Hiszem, hogy a közösségünk támogatása, hitünk közös megélése és a gyerekek fejlődése által még több örömöt és maradandó élményt adhatunk a fiatalabb generációknak. Köszönöm, hogy otthont adtok a cserkészeknek, és hogy együtt építhetjük Isten országát itt, a gyülekezetünkben.